Youtube’da Canlı TV dönemi başlıyor!

Blog » Google » Youtube’da Canlı TV dönemi başlıyor!

İnsanlar genellikle televizyonu seviyorlar, canlı sporlardan, son dakika haberlerine, komedi filmlerine ve tiyatrolara kadar her şeyi izlemeyi seviyorlar. Ancak gerçek şu ki, TV izlemek için çok fazla sınırlama mevcut. Çevrimiçi videolardan farklı olarak insanlar, istediği zaman herhangi bir ekranda ve koşullarla, abonelikleri olmadan TV izleyemez (Resmi olmayan durumlar hariç). Tüketicilerin, sıkıntı yaşamadan canlı TV izlemek istediklerini YouTube’a açıkça belirtmesiyle birlikte YouTube hemen harekete geçti.

YouTube’un bu konuyla ilgili açıklamasının Türkçe metni aşağıdaki gibidir;

İşte YouTube TV’nin sundukları:

  • ABC, CBS, FOX TV, NBC, ESPN, bölgesel spor kanalları ve onlarca popüler canlı TV akışı. YouTube TV, “İmparatorluk”, “Ses”, “Büyük Patlama Teorisi” ve “Skandal” gibi mutlaka izlenmesi gereken yayınları izleyebilmeniz için en iyi canlı TV’yi sunuyor. YouTube TV; ESPN ve Fox Sports Networks ve Comcast SportsNet gibi bölgesel spor ağları gibi önemli spor kanallarını içerir, böylece çok sevdiğiniz NBA veya MLB takımlarını izleyebilirsiniz. Ayrıca, yerel TV istasyonları ile ortaklık kurduk, böylece bulunduğunuz konuma yönelik spor ve yerel haberler alacaksınız. Bununla birlikte  YouTube TV düzinelerce kablo TV kanalı sunuyor; bu nedenle MSNBC veya Fox News, ABD veya FX’deki popüler şovlar ve filmlerden ve programlardan gelen en son haberleri kaçırmayacaksınız! Ayrıca Showtime veya Fox Soccer Plus’u ek bir ücret karşılığında ağınıza ekleyebileceksiniz. Toplamda YouTube TV size aşağıda listelenen 40’tan fazla ağa erişmenizi sağlar.

youtube canlı TV kanalları

  • Depolama sınırları bulunmayan bir bulut DVR’ı. YouTube TV ile canlı TV yayınlarını bir bulut DVR’a kaydedebilir ve istediğiniz zaman tekrar izleyebilirsiniz. Bulut DVR telefonunuzda değerli verileri veya telefonunuzun alaını kullanmadan aynı anda birçok şov kaydedebilir ve kayıtlarınızın her birini dokuz ay boyunca saklarız.
  • Tüm ekranlarda harika çalışan bir hizmet. YouTube TV’yi herhangi bir ekranda (mobil, tablet veya bilgisayar) izleyebilir ve TV’nize bir Google Chromecast veya Chromecast dahili TV ile kolayca akış sağlayabilirsiniz. YouTube TV, hem Android hem de iOS’da çalışır. Bulut DVR’ınız ile böylece kayıtlarınızı herhangi bir cihazda, istediğiniz zaman ve nerede olursanız olun izleyebilirsiniz.
  • YouTube Red’den de faydalanacaksınız. Bir YouTube TV üyeliği ile YouTube Red Originals‘ta bulunan tüm dizi ve filmleri izleyebilirsiniz.
  • Altı hesap, bir fiyat. Her YouTube TV üyeliği depolama limiti olmayan kişisel DVR’lara bağlı altı hesap ile gelir. Aynı anda üç farklı hesaptan TV izlemesi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Taahhüt yok! Bir YouTube TV üyeliğinin aylık ücreti 35$‘dır ve herhangi bir taahhüt yoktur istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

YouTube TV, yakında ABD’nin en büyük pazarlarında satışa sunulacak ve ülke çapında daha fazla şehri kapsayacak şekilde hızla genişleyecek. Bulunduğunuz konumda ne zaman aktif olacağını öğrenmek için tv.youtube.com adresini ziyaret edip üye olmalısınız.

Özetle, belirlenen fiyat Türkiye şartlarında gayet yüksek olmasına karşın, Youtube’un tüm akıllı cihazlardan erişilebilirliği ise en büyük artısı olacak diyebilirim.

Savaş Şahin - 03/03/2017 - 0 Yorum

Yorum Yaplogo

Bizi aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
İletişim Bilgilerimiz
  • İstanbul
  • +90 531 206 68 99
  • iletisim@seoium.com

Copyright © 2020 All Rights Reserved