Instagram'a Reklam Verme Hizmeti

Instagram'a reklam verirken bütçenizi kendiniz belirlersiniz ve belirlediğiniz bütçe doğrultusunda erişebileceğiniz maksimum kişi sayısını görebilirsiniz. Yani burada bir alt limit yoktur.
Instagram reklamlarını, instagram'ın mobil uygulaması aracılığıyla veya Facebook Ads Manager aracılığıyla verebilirsiniz.
Instagram'daki profillere reklam vermeyle, sponsorlu reklam çıkmak arasında çok fazla fark var. Instagram hesaplarında yayınlanan reklamlar için hesap sahibine, sponsorlu reklamlar için Facebook'a ödeme yaparsınız.
Instagramdaki reklam modelleri;
  • Story (Hikaye) Reklamları
  • Video Reklamları
  • Fotoğraf Reklamları
Şeklinde reklam modelleyebilirsiniz.
Reklam boyutları hakkında bilgi alabilmek için, bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
Facebook, Google'ın aksine, reklam maliyetlerine %18 KDV eklemiyor. Tabii bunun için ait olduğunuz vergi dairesini reklam hesabınıza tanımlamanız gerekiyor.

Teklif Talep Edin

Instagram Reklam Çeşitleri

Fotoğraf Reklamları

En etkileyici fotoğraflarla işletmenizin farkını yansıtın. Kare ve yatay formatlardaki fotoğraflarınızla kullanıcı etkileşimini zirveye taşıyın.

Keşfet'te Reklamlar

İnstagram’ın "Keşfet" sekmesinde yayınlanan reklamlar ile işletmenize ilgi duyabilecek kullanıcıları hedefleyebilirsiniz. İşletmenizi keşfetmeye yakın insanlarla etkileşim kurun.

Dönen Reklamlar

Instagram'ın kaydırma özelliği sayesinde bir reklamda birden çok fotoğraf ve video kullanarak ürün veya hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.

Koleksiyon Reklamları

Koleksiyon reklamları ile kullanıcıların, ürün veya hizmetlerinizi incelemesini ve satın almasını kolaylaştırın. Markanızı ve firmanıza ait birden fazla ürünü koleksiyon reklamları ile sergileyin.

Form Reklamları

Özellikle İnşaat ve Sağlık sektöründeki işverenlerin tercihlerinden olan form edinme reklamlarıyla yüksek dönüşümler elde edebilirsiniz.

Hikaye Reklamları

Reklamlarınızı İnstagram Hikayeler bölümünde yayınlayarak milyonlarca kişiyle bağlantı kurun.

Video Reklamları

Instagram Video reklamları ile dikkatleri üzerinize çekin. Ses ve görüntünün gücünü kullanarak başarınızı artırın.

Instagram reklam verme işlemini yaparken, kitlelerin özelleştirilmesi işinizi bir hayli kolaylaştırır. Bu sayede daha doğru kişilere reklamlarınızı göstererek, boşa para harcamamış olursunuz.
Gerek facebook, gerekse Instagram reklamları oluştururken offline verilerinizi de kullanarak, hedef kitlenizi geliştirebilir ve bu ölçüde reklamlar yayınlayabilirsiniz.
Dijital pazarlama kampanyalarınızı sadece bir kanal üzerinden kurgularsanız, diğer kanallardan size ulaşacak büyük bir kitleyi göz ardı etmiş olursunuz. Bu yüzden hem Google hem de sosyal medya reklamlarını birlikte kullanmanızı öneririz.
Facebook Business Manager aracılığıyla hazırlanan reklamlarda, tıpkı Google Ads gibi reklamlarınızı ölçümleyebiliyorsunuz.
Instagram reklamlarının tamamı sadece mobil kullanıcılar tarafından görüntülenecektir.
Instagram kare reklamlar için görsel boyutu: 1080px X 1080px Instagram dikey reklamlar için görsel boyutu: 1080px X 1350px Instagram yatay reklamlar için görsel boyutu: 1080px X 566px Instagram story reklamlar için görsel boyutu: 1080px X 1334px

Sorularınız mı var?

Instagram reklamları hakkında bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki linke tıklayarak bilgilerinizi iletebilirseniz size en kısa sürede dönüş yapmış olacağız.