Top

Online SEO eğitimi ve SEO teknikleri

Online SEO eğitimi ve SEO teknikleri

SEO’ya dair bilginiz var ve eksik kaldığınız konuları netleştirmek mi istiyorsunuz? Fiziksel mağazanızı internet üzerinden e mi dönüştürmek istiyorsunuz? SEO diye birşey duydunuz ve bu diye merak mı ediyorsunuz? SEO çalışmalarına fazla maliyet ödemek istemiyor musunuz? SEO uygulamalarına yönelik merak ettiğiniz konular mı var? İşte bu yazı dizimde (Çok geniş kapsamlı olacaktır, umarım okurken sıkılmazsınız 🙂 ) site içi ve site dışına dair birçok soru ve sorunlara yönelik en başından en sonuna kadar işinize yarayacak onlarca bilgi (Bir nevi Online SEO eğitimi) sunacağım.

Hepimizin de bildiği üzere internet kullanıcıları ihtiyaçlarını öncelikle google’da arar ve genellikle ilk 3 sonuçta listelenen sitelere tıklarlar. Google dememin nedeni, aşağıdaki grafikten de göreceğiniz üzere Google’ın en fazla arama motoru kullanımı oranını (%80,47) elinde bulundurmasıdır.

arama motoru kullanım oranları - Online SEO eğitimi

Kaynak : netmarketshare.com * 2017 Ocak ayı istatistiğidir.

Bu yüzden google’da ilk üç sırada listelenmenin önemi de artmaktadır. İşte bu yüzden SEO’nun (Arama motoru optimizasyonu) amacı sitenizdeki tüm sayfaların sıralamasını mümkün mertebe en üst sıralara çıkarmaya yardımcı olmaktır. Bu SEO basamaklarının büyük çoğunluğunu Google SPAM gönderileri ve haksız sıralamaları önlemek için açıklamamıştır. Biz SEO uzmanları ise yıllar boyunca yaptığımız deneme-yanılma işlemleriyle Google algoritmalarının nasıl işlediğine yönelik tecrübeler edindik. Aslında algoritmaların sürekli bir şekilde değiştiği ve geliştiği için de, bu gelişmeleri takip etmeyen bir çok SEO uzmanı da yanlış uygulamalar sonucu yapmış olduğu çalışmalarla başarıya ulaşmak yerine başarısızlıklarla kariyerini dolduruyor.

Arama sonuçlarınızı yükseltmeye yönelik uzunca bir yazı dizisini sizlerle paylaşacağım. Yazacağım yazılardan haberdar olmak için, mail listemize üye olabilir ya da bildirimlere abone olabilirsiniz. Yazacağım tüm yazıları bu alanda en alt seviyeye sahip kişilere ve belirli konularda yeterli bilgiye sahip olmayan kişilere yönelik yazacağım.

Benzer  SEO makaleleri için nasıl LSI uyumlu kelimeler bulabiliriz?

Online SEO Eğitimi konularında genel olarak değineceğim başlıkları aşağıdaki gibi sıralayayım:

  • Bunlar, alan adınızı seçme, hosting seçimi ve optimizasyon yapma stratejileridir.
  • Global site içi optimizasyon: Sitenizin geneline uygulamanız gereken taktiklerdir; bu işlemlerle birlikte sitenizin güvenilirliğini geliştirecek ve arama motorlarındaki görünürlüğünü  arttırmaya yardımcı olacaksınız.
  • Sayfa-kategori düzeyinde optimizasyon: Sitenizde bulunan bir sayfaya veya kategoriye özgü optimizasyonlardır. Bu sayede sitenizin güvenilirliğini geliştirecek ve arama motorlarındaki görünürlüğünü  arttırmaya yardımcı olacaksınız.
  • Link building  işlemleri (OffPage çalışmaları): Sitenizin daha fazla görünürlüğünü ve sıralama bazlı yükselmeler sağlayacak işlemlerin nasıl ve ne şekilde yapılmasına yönelik bilgiler sunacağım.
  • Sosyal medya optimizasyonları: Sosyal medya uygulamaları sıralamalara doğrudan etki göstermez fakat ikincil sıralama faktörleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptirler.
  • İyileştirme stratejileri: Bu konularda sorunları çözmeye yönelik yazılarım olacak ve bu yazılar sayesinde siteniz için en uygun stratejiyi belirlemeniz konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Takipte kalın 🙂

Yönetici

2006'dan bu yana çeşitli firmalara SEO danışmanlık hizmeti sağlamış bir SEO Uzmanıdır.

1 Yorum

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-Bültenimize Abone Olun
E-posta listemize abone olarak size özel bildirimlerimizle makalelerimizi takip edebilirsiniz.
Şuana kadar SPAM yapmadık, yapmıyoruz ve yapmayacağız.