Online SEO eğitimi ve SEO teknikleri

Blog » SEO incelemeleri » Online SEO eğitimi ve SEO teknikleri

SEO’ya dair bilginiz var ve eksik kaldığınız konuları netleştirmek mi istiyorsunuz? Fiziksel mağazanızı internet üzerinden e-ticarete mi dönüştürmek istiyorsunuz? SEO diye birşey duydunuz ve bu SEO nedir diye merak mı ediyorsunuz? SEO çalışmalarına fazla maliyet ödemek istemiyor musunuz? SEO uygulamalarına yönelik merak ettiğiniz konular mı var? İşte bu yazı dizimde (Çok geniş kapsamlı olacaktır, umarım okurken sıkılmazsınız 🙂 ) site içi ve site dışına dair birçok soru ve sorunlara yönelik en başından en sonuna kadar işinize yarayacak onlarca bilgi (Bir nevi Online SEO eğitimi) sunacağım.

Hepimizin de bildiği üzere internet kullanıcıları ihtiyaçlarını öncelikle google’da arar ve genellikle ilk 3 sonuçta listelenen sitelere tıklarlar. Google dememin nedeni, aşağıdaki grafikten de göreceğiniz üzere Google’ın en fazla arama motoru kullanımı oranını (%80,47) elinde bulundurmasıdır.

arama motoru kullanım oranları - Online SEO eğitimi

Kaynak : netmarketshare.com * 2017 Ocak ayı istatistiğidir.

Bu yüzden google’da ilk üç sırada listelenmenin önemi de artmaktadır. İşte bu yüzden SEO’nun (Arama motoru optimizasyonu) amacı sitenizdeki tüm sayfaların sıralamasını mümkün mertebe en üst sıralara çıkarmaya yardımcı olmaktır. Bu SEO basamaklarının büyük çoğunluğunu Google SPAM gönderileri ve haksız sıralamaları önlemek için açıklamamıştır. Biz SEO uzmanları ise yıllar boyunca yaptığımız deneme-yanılma işlemleriyle Google algoritmalarının nasıl işlediğine yönelik tecrübeler edindik. Aslında algoritmaların sürekli bir şekilde değiştiği ve geliştiği için de, bu gelişmeleri takip etmeyen bir çok SEO uzmanı da yanlış uygulamalar sonucu yapmış olduğu çalışmalarla başarıya ulaşmak yerine başarısızlıklarla kariyerini dolduruyor.

Arama sonuçlarınızı yükseltmeye yönelik uzunca bir yazı dizisini sizlerle paylaşacağım. Yazacağım yazılardan haberdar olmak için, mail listemize üye olabilir ya da bildirimlere abone olabilirsiniz. Yazacağım tüm yazıları bu alanda en alt seviyeye sahip kişilere ve belirli konularda yeterli bilgiye sahip olmayan kişilere yönelik yazacağım.

Online SEO Eğitimi konularında genel olarak değineceğim başlıkları aşağıdaki gibi sıralayayım:

  • Alan adı optimizasyonu: Bunlar, alan adınızı seçme, hosting seçimi ve optimizasyon yapma stratejileridir.
  • Global site içi optimizasyon: Sitenizin geneline uygulamanız gereken taktiklerdir; bu işlemlerle birlikte sitenizin güvenilirliğini geliştirecek ve arama motorlarındaki görünürlüğünü  arttırmaya yardımcı olacaksınız.
  • Sayfa-kategori düzeyinde optimizasyon: Sitenizde bulunan bir sayfaya veya kategoriye özgü optimizasyonlardır. Bu sayede sitenizin güvenilirliğini geliştirecek ve arama motorlarındaki görünürlüğünü  arttırmaya yardımcı olacaksınız.
  • Link building  işlemleri (OffPage çalışmaları): Sitenizin daha fazla görünürlüğünü ve sıralama bazlı yükselmeler sağlayacak işlemlerin nasıl ve ne şekilde yapılmasına yönelik bilgiler sunacağım.
  • Sosyal medya optimizasyonları: Sosyal medya uygulamaları sıralamalara doğrudan etki göstermez fakat ikincil sıralama faktörleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptirler.
  • İyileştirme stratejileri: Bu konularda sorunları çözmeye yönelik yazılarım olacak ve bu yazılar sayesinde siteniz için en uygun stratejiyi belirlemeniz konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

Takipte kalın 🙂

Savaş Şahin - 02/04/2017 - 1 Yorum

Yorum YapSite içi SEO Optimizasyonu Yöntemleri Makalesi 2. Bölüm

7 sene önce

[…] Online SEO eğitimi adı altında başladığım yazı dizisinin site içi SEO optimizasyonu konusuna yönelik ilk yazıyı geçenlerde şu adreste paylaşmıştım. Gereksiz kodların temizlenmesi, robots.txt dosyasının optimizasyonu, sunucu hatalarını gidermek, breadcrumbs düzenlenmesi ve site haritalarına yönelik düşüncelerimi paylaştım şimdi ise, kaldığımız yerden devam edelim ? […]

logo

Bizi aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
İletişim Bilgilerimiz
  • İstanbul
  • +90 531 206 68 99
  • iletisim@seoium.com

Copyright © 2020 All Rights Reserved