Google Aramalarına “Takip Et” Butonu Geliyor

Blog » Google » Google Aramalarına “Takip Et” Butonu Geliyor

Aralık ayında başlatılan feed özelliğini temel alan Google, araştırmacıların ilgisini çeken belirli konulara yönelik takip etme olanağını sunmaya başladı.

Filmler, TV şovları, spor takımları, müzisyenler ve ünlüler gibi konularda arama yaptıktan sonra, konuyu feed’inize eklemek için tıklayabileceğiniz bir “Takip Et” butonu göreceksiniz.

takip et

google takip et güncellemesi

Google’ın kişiselleştirilmiş özet akışına yönelik yapılan diğer çalışmalardan olan, kişinin ilgisini çekebilecek konuları tahmin etme işlemini geliştirilmiş makine öğrenme algoritmaları yapmakta.

Google’ın  algoritması, bir kişinin çeşitli konulardaki ilgisini çekebilecek hikayeleri kişiyle buluşturmasına katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla, spor konularıyla çok fazla ilgileniyorsanız feed’iniz bunu size yansıtacaktır. Eğer ilginizi çekmeyen bir konuyu size gösteriyorsa, bununla ilgilenmediğinizi de seçebiliyorsunuz.

Google, çeşitli bakış açısı sunan çeşitli kaynaklardan haber kaynaklarını kullanıcılarına sunmaya devam ederken, bir diğer yandan da ilgi alanları sizinle benzer olan kişilerin ilgilendiği sayfaları da size önereceğe benziyor.

Takip et butonu şimdilik ABD’deki Android ve iOS kullanıcıları için aktif etti. Diğer ülkelerde bu değişikliğin aktifleştirilmesi ise, birkaç haftayı bulacağa benziyor.

Savaş Şahin - 07/31/2017 - 0 Yorum

Yorum Yaplogo

Bizi aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
İletişim Bilgilerimiz
  • İstanbul
  • +90 531 206 68 99
  • iletisim@seoium.com

Copyright © 2020 All Rights Reserved