Top

Google Aramalarına “Takip Et” Butonu Geliyor

Google Aramalarına “Takip Et” Butonu Geliyor

Aralık ayında başlatılan  özelliğini temel alan Google, araştırmacıların ilgisini çeken belirli konulara yönelik takip etme olanağını sunmaya başladı.

Filmler, TV şovları, spor takımları, müzisyenler ve ünlüler gibi konularda arama yaptıktan sonra, konuyu feed’inize eklemek için tıklayabileceğiniz bir “” butonu göreceksiniz.

takip et

google takip et güncellemesi

Google’ın kişiselleştirilmiş özet akışına yönelik yapılan diğer çalışmalardan olan, kişinin ilgisini çekebilecek konuları tahmin etme işlemini geliştirilmiş makine öğrenme algoritmaları yapmakta.

Google’ın  algoritması, bir kişinin çeşitli konulardaki ilgisini çekebilecek hikayeleri kişiyle buluşturmasına katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla, spor konularıyla çok fazla ilgileniyorsanız feed’iniz bunu size yansıtacaktır. Eğer ilginizi çekmeyen bir konuyu size gösteriyorsa, bununla ilgilenmediğinizi de seçebiliyorsunuz.

Google, çeşitli bakış açısı sunan çeşitli kaynaklardan haber kaynaklarını kullanıcılarına sunmaya devam ederken, bir diğer yandan da ilgi alanları sizinle benzer olan kişilerin ilgilendiği sayfaları da size önereceğe benziyor.

Takip et butonu şimdilik ABD’deki Android ve iOS kullanıcıları için aktif etti. Diğer ülkelerde bu değişikliğin aktifleştirilmesi ise, birkaç haftayı bulacağa benziyor.

Benzer  Google Güncellemeleriyle Değişmeyecek Olan 5 SEO Temeli

Yönetici

2006'dan bu yana çeşitli firmalara SEO danışmanlık hizmeti sağlamış bir SEO Uzmanıdır.

Yorum yok

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-Bültenimize Abone Olun
E-posta listemize abone olarak size özel bildirimlerimizle makalelerimizi takip edebilirsiniz.
Şuana kadar SPAM yapmadık, yapmıyoruz ve yapmayacağız.