Başarılı İçerik Pazarlaması İçin 6 Madde

Blog » İçerik Optimizasyonu » Başarılı İçerik Pazarlaması İçin 6 Madde

Birçok marka artık kitlelerine ulaşmak için içerisinde bulunduğu sektöre en uygun olacak şekilde içerik pazarlama stratejisi kullanıyor. Bu yöntem potansiyel müşterileri, ilgi çekici içerikle belirli bir açılış sayfasına yönlendirmek ve trafik çekmek anlamına gelir.

Yazı İçeriği

İçerik pazarlaması çok etkili bir araç olsa da, yöntem doğru kullanılmadığında en iyi pazarlama içerikleri bile aşırı bilgi yüküne maruz kalabilir. İçerik bütünlüğünü bozmamak ve gereksiz içerikler tarafından boğulmuş bir kitleye ulaşmak için güçlü bir farklılaşma noktasına ihtiyacınız var. Bu doğrultuda sizlere önerilerimi aşağıda listeliyorum.

1.Sadece Gerekli Olan Bilgiyi Paylaşın

Hedef kitlenizin kim olduğunu bilmek ve neye ihtiyaç duyduklarını veya çözüm önerilerini öğrenmekle işe başlayın. Sadece kitlenizin istediği veya bilmesi gereken içeriğe odaklanın ve yayınlayın. Çalışanlarınızın zamanını ve enerjisini koruyacak, ayrıca önümüzdeki yıllar için size organik potansiyeller getirebilecek daha ayrıntılı ve güvenilir içerikler oluşturmuş olacaksınız.

2.Müşterilere Ne İstediklerini Vermek İçin Araştırma Yapın

Anahtar kelime araştırması yapın, ardından müşterilerinizin sorduğu ve çözüm sağlanan soruları tanımlamak için elde edilen bulguları içeriğinizde kullanın. Ayrıca, bu müşterileriniz için çözüm bulunmamış konuları öğrenin. Bu sayede müşterilerin aradığı içerik boşluklarını doldurma fırsatınız olacaktır.

3. Yazılarınızda Biraz Mizah Kullanın

İnsanlar kendi konuştuğunu duymayı ve bulunan yerdeki en bilgili kişi olmak ister. Bu durumu değiştirmek, ortamdaki buzu kırmak için az da olsa mizah kullanmalısınız. Sonrasında ise doğru ve açık fikirli bir tartışma ile bilgi aktarımına devam edebiliriz.

4. Sadece Aktarmak İstediğiniz Hikayeye Odaklanın

Diğerlerinin sahip olmadığı şeyleri kullanın: markanız, bakış açınız ve deneyimleriniz. Markanıza özel içerik oluşturun. Dünyanın başka bir “Balın sağlığa katkısı” blog yazısına ihtiyacı yok, ancak Özen Altıparmak‘ın bal markası Balparmak‘ı nasıl yarattığını ve neden onun için önemli olduğunu bilmek isteyebilirsiniz.

5. Hedef Kitlenizi Daraltın

İçerik stratejiniz işe yaramazsa, hedef kitlenizi daha da daraltın. Belirli bir müşteri segmenti için çok spesifik ihtiyaçlara odaklanın, ardından bir daha içerik oluşturun. Bu, yalnızca daha ilgi çekici, yiyecek ve içecek içeriği oluşturmanıza yardımcı olmakla kalmaz, farklı müşteri gruplarının karşılaştığı zorlukları ve sorunları da anlamanızı sağlar.

6. Üretim Değerinizi Artırın

Pazarlama kampanyalarının çoğu bilgi tabanlıdır. Bir konuyu, çarpıcı görüntüleri, tasarımı veya iyi hazırlanmış videoları kullanan kampanyalar, kendini diğerlerinden kolayca ayırabilir. Alışılagelmişin dışına çıkmış bir şekilde yürütülen yaratıcı fikirler sayesinde, aynılık denizinden kaçarak tüketicinin dikkatini çekebilirsiniz.

Savaş Şahin - 01/16/2019 - 0 Yorum

Yorum Yaplogo

Bizi aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin
İletişim Bilgilerimiz
  • İstanbul
  • +90 531 206 68 99
  • iletisim@seoium.com

Copyright © 2020 All Rights Reserved